אבני חן – מה השימוש בהם ומהיכן הן מגיעות?

אבני חן טבעיות

אבני חן או כפי שהן נקראות גם בשמותיהן האחרים: אבנים יקרות או אבנים טובות, הן אבנים המשמשות לעיצוב תכשיטים חדשים, לשיבוץ בתכשיטים קיימים, לקישוט או לצורכי אספנות. מקור היווצרותן של אבני החן הוא במינרליים או בחומרים אורגניים, הללו מצויים בנהרות, בנחלים ובמעמקי האדמה. אבני החן הן תוצרים גאולוגיים הנוצרים בתנאי חום ולחץ קיצוניים. בעולם קיימים למעלה ממאה סוגים שונים של אבני חן. כשהן בטבע, אבני החן נראות כמו אבנים רגילות. רק לאחר שמקלפים את הקליפה העוטפת אותן, מתגלית לעין הייחודיות שלהן. יופיין וזוהרן מתגלים בשיא תפארתם לאחר שהן עוברות ליטוש וחיתוך. 

מה הן אבני חן יקרות ומה הן אבני חן חצי יקרות?

אבני החן האמיתיות (הטבעיות), מתחלקות לאבני חן יקרות ולאבני חן חצי יקרות. מה שקובע את הקטגוריה אליה משתייכת כל אבן, היא דרגת הקשיות של אותה האבן. 

דרגת הקשיות, של  אבני החן הטבעיות, נמדדת על פי סולם מוס. סולם זה נע בין 1 ל-10. 

אבנים שהן עם דרגת קשיות גדולה מ-8 מוגדרות אבני חן יקרות ואלו עם דרגת הקשיות שקטנה מ-8 מגדרות אבני חן חצי יקרות. בקטגוריה של אבנים יקרות נמצאות היהלום, האמרלד, הספיר והרובי. לאבנים אלה מבנה גבישי עם סידור מחזורי של אטומים המעניק להן צורה מיוחדת והשתקפות מיוחדת של האור דרכן.

אנו חברת קולורמה, יושבים בבורסה לאבני חן ויהלומים ברמת גן. אנו מוכרים אבני חן טבעיות לחנויות ולקוחות פרטיים. רוצים שניצור איתכם קשר? השאירו פרטים: