מה ההבדל בין אבני חן טבעיות לאבני חן סינטטיות?

אבני חן טבעיות

העולם של אבני החן מתחלק לשני סוגים עיקריים: אבני חן טבעיות המכונות גם אבנים אמיתיות, ואבני חן מלאכותיות המכונות גם אבני חן סינטטיות. אל קבוצת האבנים האמיתיות שייכות כל האבנים שנוצרו בדרך הטבע והופקו ממנו. חברתינו מוכרת אך ורק אבני חן טבעיות בבורסה לאבני חן ויהלומים ברמת גן.

בטבע, לא קיימות שתי אבני חן זהות גם אם הן שייכות לאותו סוג אבן. נובע מכך שגם אבנים לשיבוץ תכשיטים, יהיו זהות רק אם הן נחתכו מאותה האבן. הבדלים בין אבני חן מאותו סוג של אבן אבל לא מאותה האבן עצמה, יכולים לבוא לידי ביטוי בגוון שונה ובשקיפות שונה, גם אם ההבדלים יהיו קלים. 

הסוג השני של האבנים, אלו המכונות אבני חן סינטטיות או מלאכותיות, הן אבנים שלא הטבע ברא אלא שהן הופקו על ידי בני אדם באופן מלאכותי. גם תחת ההגדרה הזו, של אבני חן סינטטיות או מלאכותיות, יש שני סוגים שונים של אבנים.

אל הסוג הראשון, שייכות אבני החן שנוצרו בתנאי מעבדה בתהליך של גידול גבישים. תהליך שנעשה באמצעות ידע וכלים שנרכשו על ידי בני אדם והם מחקים את מהלך היווצרותם של אבני החן בטבע. אל הסוג השני, שייכות האבנים המיוצרות במפעלים, בתהליך ייצור ללא קשר לתהליך שבו הם נוצרים בטבע. חברתינו אינה מתעסקת באבני חן סינטטיות.

אבני חן טבעיות לשיבוץ

השוני בין האבנים היקרות והטבעיות מתבטא בצבע, בקשיחות, בקשיות, בעמידות ובשקיפות. כל אלו מהווים  סטנדרט המעיד על איכות האבן ומכאן גם נובע הערך הכספי של כל אבן ואבן. הקשיחות של אבן חן מעידה על החוזק שלה, דהיינו על עמידותה בפני מכות או לחץ פיזי אחר. קשיות האבן, נבחנת על פי היכולת שלה לא להישרט או להיפגע. עמידותן של אבני החן נמדדת ביכולתן להיות עמידות בפני תגובות כימיות שונות ושקיפותן נמדדת ביכולת לראות דרכן.

קולורמה מייבאת אבנים מדרום אמריקה ומהמזרח הרחוק, והיא משווקת אותם בארץ ולחו"ל.

אנו חברת קולורמה, יושבים בבורסה לאבני חן ויהלומים ברמת גן. אנו מוכרים אבני חן טבעיות לחנויות ולקוחות פרטיים. רוצים שניצור איתכם קשר? השאירו פרטים: