תכונות: ירוק

אמטיסט אבן

אבן אמטיסט

אבן חן אמטיסט הינה אבן חן סגולה הנקראת בעברית אבן אחלמה ושהייתה אחת מאבני החושן של הכהן הגדול. לאבן מיוחסות סגולות ריפוי ומכאן גם שמה בעברית. 

מקורה של האבן הטבעית היא במינרל אמטיסט ששייך למשפחת הקוורץ. אבן החן מסוג אמטיסט מופיעה בגוונים שונים של סגול ולבן ולעיתים מופיעים בה גוונים אדומים וכחולים. הגוון היוקרתי ביותר לשימוש באבני אבן חן הוא סגול עמוק והוא משויך לאמטיסט סיביר.  

האמטיסט מגיעה מכמה אזורים בעולם אך בעיקר מאורוגוואי וברזיל.

קרא עוד »
אבן חן טורמלין

אבן חן טורמלין

אבן חן טורמלין הינה אבן חן שמקורה במינרל מסוג סיליקט, בעל מבנה כימי מסובך ונמצא בעיקר בסלע גרניט.  אבן חן טורמלין, היא אבן חן טבעית בעלת מגוון עצום של צבעים ביניהם: שחור, כחול, ורוד וירוק. המקורות העיקריים של הטורמלין הם ברזיל ואפריקה. 

קשיות האבן עומדת על 7- 7.5 בסולם מוס. הברק של אבן הטורמלין הוא זגוגי עד שמן ורמת השקיפות שקופה עד אטומה.
אצלנו בקולורמה, כל אבני החן הן טבעיות ואמיתיות. אנו חברים בבורסה לאבני חן ויהלומים ברמת גן, כך שתוכלו להיות בטוחים ברכישה שלכם..

קרא עוד »
אבן אמרלד למכירה

אבן אמרלד

אבן חן אמרלד הינה אבן חן ירוקה המכונה גם אזמרגד וברקת. הגוון הירוק של האמרלד, נע בין ירוק כהה ועד ירוק בהיר ואפילו טורקיז. אמרלד היא אחת מאבני החן הטבעיות המוערכות והיקרות ביותר. שלוש האחרות הן הספיר, היהלום והרובי.

האמרלד היא אבן חן טבעית השייכת למשפחת הבריל (מינרל שקוף). אבני האמרלד מגיעות מקולומביה, מברזיל ומאפריקה. אבני החן הקולומביאניות הן הנחשבות ביותר מבין השלוש. 

אבן זו היא אחת מהאבנים הנדירות בעולם, ולה מיוחסות סגולות רבות. הסגולות המיוחסות לאבן האמרלד כוללות את היכולת להעניק רוגע ושלוות רוח לעונדים אותה, לעורר אהבה ואמפתיה, ולסייע בהבנה ותקשור בין אנשים. נאמר עליה כי היא מגבירה את האמונה ועוזרת לכבוש מטרות וחלומות, ובנוסף מחזקת את הבטחון העצמי והאומץ.

בתרבות היהודית, יש לאבן האמרלד מעמד מיוחד עקב קשרה העמוק לאבני החושן, שהן האבנים שנמצאות על בגד הכהן הגדול בבבית המקדש.
כמו כן, בתכשיטים יהודיים מסורתיים ניתן למצוא אבן אמרלד כתכשיט נפוץ המזכיר את הקשר למקדש ולתרבות היהודית, וכמובן, מספק גם את הסגולות המיוחסות לה.

אצלנו בקולורמה, כל אבני החן הן טבעיות ואמיתיות. אנו חברים בבורסה לאבני חן ויהלומים ברמת גן, כך שתוכלו להיות בטוחים ברכישה שלכם..

קרא עוד »